Lindab Polska
Historia

Historia

Lindab IMP Klima Group to uznany międzynarodowy dostawca rozwiązań i produktów dla wszystkich typów budynków w branży ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji. Jako część Grupy Lindab angażujemy się w rozwój innowacji poprawiających jakość życia w dziedzinie komfortu życiowego. Poprzez ekonomiczne, oszczędzające energię i przyjazne środowisku rozwiązania i produkty przyczyniamy się do zrównoważonego rozwoju środowisk naturalnych i społecznych. W strukturze korporacyjnej, Lindab IMP Klima reprezentuje grupę kapitałową odpowiedzialną za badania, rozwój i produkcję osprzętu z branży ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, z międzynarodową siecią sprzedaży oraz wykwalifikowanymi zespołami wsparcia technicznego.

W dziedzinie rozwiązań dotyczących klimatyzacji pomieszczeń możemy pochwalić się przeszło 50-letnią tradycją. W przeciągu minionych dekad przeszliśmy rozwój od producenta do dostawcy produktów i rozwiązań systemowych dla różnych typów budynków (takich jak: budynki biznesowe i użyteczności publicznej, luksusowe hotele, centra handlowe, szpitale, kompleksy sportowe, tereny przemysłowe i mieszkalne) oraz rozwiązań pod klucz dla pomieszczeń o konkretnych wymogach (pomieszczeń czystych, basenów, niebezpiecznych terenów przemysłowych itd.). Zakres naszych produktów koncentruje się na następujących grupach: centrale wentylacyjne, jednostki dystrybucji i regulacji powietrza, jednostki grzewcze i schładzające oraz technologia pomieszczeń czystych. Poza swym centralnym biurem i głównym zakładem produkcyjnym w Słowenii, Lindab IMP Klima Group posiada szeroką sieć sprzedaży i zespołów wsparcia technicznego w Europie, dawnym Związku Radzieckim, na Bliskim Wschodzie, w północnej Afryce, USA i Australii. Na polu kompleksowych rozwiązań z branży ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji mamy na koncie wiele dużych projektów oraz dostawy do 80 krajów na świecie.

W lipcu 2015 roku firma nasza stała się częścią wywodzącej się ze Szwecji Grupy Lindab, będącej czołowym dostawcą produktów i rozwiązań z dziedziny wentylacji i budownictwa dla przemysłu budowlanego, obecnie działającą za pomocą swoich własnych firm w 32 krajach, o obrotach rzędu 738 milionów euro w 2014 roku.

Wśród naszych największych zalet jest umiejętność szybkiego przygotowywania indywidualnych rozwiązań projektowych oraz spersonalizowanych produktów dla budynków i pomieszczeń o najbardziej restrykcyjnych wymogach. Adekwatność takich dopasowanych rozwiązań jest testowana i udowadniana w naszym własnym Centrum Badań i Rozwoju w Instytucie Lindab Klima. Posiadając 15 nowocześnie urządzonych laboratoriów, reprezentuje ono jeden z największych obiektów badawczych w tej części Europy. Międzynarodowa współpraca z instytucjami wiedzy, platformami technologicznymi i stowarzyszeniami pozwala nam wytwarzać technologicznie złożone produkty i rozwiązania o dużym udziale wiedzy zintegrowanej.